tirsdag den 11. april 2017

Usain Bolt bije Justin Gatlin 100m zlaté, stret dobra proti zlu '

"On zachránil svoj titul, keď si zachránil svoju povesť - to môže mať dokonca zachránil športu," rozplýval BBC komentátor a bývalý majster sveta Steve Cram ako Bolt prekročil čiaru v 9,79 sekundy, nepatrne pred zdanlivo nezdolateľnou Gatlin <. / p>

v 33 je americký šprintér bol neporaziteľný v 29 závodoch a tento rok zaznamenal najrýchlejšie časy vo svete. Gatlin sa plavil cez jeho semifinále s ľahkosťou, zatiaľ čo Bolt, Betclic-Registrácia s bonusom tu ktorý vykonal atletiku na ramenách po dobu siedmich rokov, ale bojoval za formu v tejto sezóne, vyzerala nezvyčajne nervózny, keď sa vracali.Ešte do konca, Bolt bol za rážajúce svojich známych pózy a hrajúce na trati spôsobom, ku ktorému jeho fanúšikovia si zvykli.

"Dá overdramatise tieto veci. Ale ak ste sa cítil vplyv na štadióne, budete rozumieť, ako moc každý atletika fanúšik naozaj chcel Bolt vyhral, ​​"povedal Ed Warner, predseda UK Athletics, ktorý je v súčasnosti vykonáva preskúmanie usilovne popieral dopingových obvinení zrovnal po dlhej dobe tréner bežec Mohamed Farah je, Alberto Salazar.

hĺbka problémov dôveryhodnosti tohto športu bola zdôraznená skutočnosť, že štyri z deviatich atlétov v konečnom šprinte slúžil zákazy k dopingu.Rovnako ako Gatlin, ktorý sa stal strašiak pre tých, ktorí sa domnievajú, tento šport bol mäkký na podvodníkov, jeho americkí spoluhráči, Tyson Gay a Mike Rodgers tiež slúžil suspenzie.


A t am bolo zdesenie, keď Asafa Powell, Bolta jamajský tímový kolega, bol menovaný kapitánom národného tímu, vzhľadom k jeho vlastnej doping zákaz vlani.

Pre mnoho ľudí, Gatlin, beží rýchlejšie ako inokedy desať rokov potom, čo on získal olympijské zlato, zostane v popretie. Jeho prvý zákaz v roku 2002 bola znížená, keď sa ukázalo, že nájdené v jeho systéme amfetamíny boli z liekov sa používal na liečbu poruchy pozornosti.Jeho druhý, zákaz osemročné neskôr polovicu na štyri, bol obviňovaný na testosterón krém vtiera do zadku masérka sa nenávisťou. Facebook Twitter Pinterest Usain Bolt bije Justin Gatlin o jednu stotinu sekundy. Fotografie: Angelos Zymaras / Demotix / Corbis

Keď bol Gatlin potrestaná druhýkrát, jeho tréner bol Trevor Graham, ktorý šprintér Dennis Mitchell raz tvrdil v hlavnom pojednávaní mu injekčne s ľudským rastovým hormónom.Ku zdesenie niektorých bývalých amerických atlétov, Mitchell je teraz tréner Gatlin a iní v tíme USA

Nike, spoločnosť, ktorá financuje USA Track & amp. Field, Britská Atletika a mnoho z najväčších hviezd v športe, bol široko kritizovaný pre odovzdanie Gatlin lukratívnu sponzorskú zmluvu. Sprinter sám, populárne medzi mnoho z jeho spoluhráči, ktorý odmietol prijať svoju úlohu najväčšieho hriešnika športu. Spýtal sa trikrát v po pretekoch tlačovej konferencie o jeho dopingu minulosti Gatlin odpovedal: "Som vďačný,"

Po jeho boku, Bolt, ktorý bol neochotný prijať rolu športu záchranca ťah na neho médiami a fanúšikmi, zachechtal.Gatlin je anketár vyšiel s odporom.

Pre kritiky, že vineta hovorí veľa o rozsahu výzvy, ktorým čelia tohto športu, a to napriek elektrizujúca výkon Bolta. Beyond fráz, málo sú pripravené na prejednanie záležitosť, ktorá prenasledovala ju po celé desaťročia, keď Bolt hovoril neskôr, že sa ukázala svetu, že bolo možné získať čistý zaistením jeho najťažšie niekedy víťazstvo.

V nahromadenie do tohto závodu, IAAF, ktorá bude vedená Sebastian Coe, akonáhle tieto šampionáty sú u konca, bol na zadnej nohe, bojujú zúfalú rearguard akcie, aby sa pokúsili presvedčiť skeptický svet, to robí dosť postaviť sa hrozbe dopingu.Databáza unikli na nemeckú stanicou ARD navrhol, že až tretina vytrvalostných medaily na veľkých šampionátoch po desaťročia bola vyhraná športovcov s podozrivými hodnôt v krvi.

Na týchto majstrovstvách sveta, 66 konkurenti predtým bol zakázaný , V niektorých častiach sveta, doping sa hovorí, že je rozšírená. Koncom minulého roka, detailné obvinenia boli vykonané o systematickom dopingu v Rusku, a širšie korupcie a coverup.Nezávislá etická komisia je vzhľadom na podanie správy o údajných po majstrovstvách.

Pre Tyree Washington, americký bývalý 400m majstra sveta, ktorý stratil relé zlatú medailu z majstrovstiev sveta v roku 2003, kedy boli jeho spoluhráči odsúdená dopovanie, integrita športu bola ohrozená takmer neopraviteľný. "Ľudia sa pozerajú na atletiku, ako by to cirkus, ako by to bol Freak Show. Som unavený z toho. Milujem svoj šport. Musia byť tvrdené up takže ak máte pozitívny test ste zakázaný pre život, "povedal.

" Usain Bolt vyhlásila, že nemôže byť len s ním sám, kto zachráni šport. Má pravdu. Lord Coe má prísť a dostať tvrdý a skutočne vytvoriť precedens, že nebudeme tolerovať to.To robí moju dušu krčiť. "

Pre všetkých eufória nad Bolt víťazstvo, tento šport nie je ani zďaleka uložené doteraz.

Betclic-Registrácia zdarma

Ingen kommentarer:

Send en kommentar